Tuhelam pirmā uzvara pār Gvardiolu, Leicester City pirmo reizi finālā kopš 1969.gada


Leicester City centīsies iegūt Anglijas kausu ar piekto piegājienu. Foto - Getty Images

Pirmajā pusfinālā savā starpā tikās Chelsea un Manchester City. Jau 6' minūtē Chelsea prata gūt vārtus (izcēlās Hakims Ziješs), bet tiesnešu brigāde konstatēja aizmugures stāvokli rezultatīvu piespēli atdevušam Timo Verneram, un vārtu guvums tika atcelts. Uz kādu laiku spēle nomierinājusies, bet 19' minūtē no izdevīgas pozīcijas ar pirmo pieskārienu netrāpīja vārtos vienatnē palikušais Bens Čilvels. Kopumā pirmais puslaiks nebija momentiem bagāts, Chelsea radot vairāk draudus pretinieku vārtiem ar saviem asiem pretuzbrukumiem.


Tieši pretuzbrukumā 55' minūtē Chelsea spēja atklāt spēles rezultātu. Arī šoreiz pa kreiso malu izlauzās Timo Verners, kurš šoreiz nebija aizmugures stāvoklī, un pēc viņa piespēles Ziješam atlika vien trāpīt tukšos vārtos (1:0). Jau pēc pāris minūtēm Ziješs varēja dubultot savas komandas pārsvaru, bet nonākot aci pret aci ar Zaku Stefenu, nespēja pārspēt amerikāņu vārtsargu. Tuvu vārtu guvumam Manchester City nonākusi 69' minūtē, bet Rubens Diašs no tuvas distances bumbu ar galvu raidīja ievērojami augstāk par vārtiem. Atlikušā spēles daļa aizritēja lielākoties Manchester City centienos izveidot kādu bīstamu uzbrukumu, bet cienīgi turējās Chelsea aizsardzība. Londonieši pat pamanījās gūt vēl vienus vārtus kompensācijas laikā, bet vārtu guvējam Kristianam Pulišičam - arī šoreiz tika fiksēta aizmugure. Manchester City vēl bija cerība atspēlēties, bet Rodri sitienu vārtu tuvējā stūrī atvairīja Kepa, un Chelsea svinēja uzvaru, iekļūstot Anglijas kausa finālā trešo reizi pēdējo četru gadu laikā. Kā arī šī uzvara bija svarīga priekš komandas galvenā trenera Tomasa Tuhela, kurš pirmo reizi savā karjerā pārspēja Pepu Gvardiolu, iepriekš piekāpjoties spāņu speciālistam četras reizes un vienu spēli pabeidzot ar neizšķirtu, kad vēl abi treneri strādājuši Vācijā. Gvardiola apsveica savu kolēģi ar uzvaru, bet arī atzīmējis Chelsea aizsardzības taktiku, piebilstot, ka

Grūti apspēlēt komandu, kura aizsargājas ar astoņiem spēlētājiem.

Pusfināla otrajā spēlē četru tūkstošu skatītāju klātbūtnē savā starpā tikās Leicester City un Southampton. Arī šajā spēlē komandas neiepriecināja ar lielu vārtu gūšanas iespēju skaitu. Pirmā reālā izdevība gūt vārtus sanāca Džeimijam Vārdijam 34' minūtē, kad viņš izlauzās viens pret vienu, bet bumba lidojusi nedaudz garām vārtiem. Nedaudz augstāk par vārtiem 42' minūtē raidīja bumbu pēc sitiena ar galvu Ndidi.


Spēles pirmais vārtu guvums, kas interesanti, arī tika fiksēts 55' minūtē – Vārdijs izlauzās pa kreiso malu un atdeva piespēli uz Iheanačo, kurš ar pirmo sitienu trāpīja pa pretinieku spēlētāju Vestergordu. Dāņu aizsargs, kā saka, nonācis nepareizā vietā nepareizā laikā, jo bumba lidojusi garām vārtiem, bet no viņa atkārtoti nonākusi pie nigēriešu uzbrucēja, kurš ar otro mēģinājumu raidīja to vārtos (1:0). Southampton gandrīz momentāli devās atspēlēties, un 64' minūtē tuvu vārtu guvumam nonāca Diallo, kam pietrūka nedaudz, lai bumba pēc viņa sitiena no gaisa ārpus soda laukuma trāpītu vārtu devītniekā. Atlikušajā spēles daļā ar diviem sitieniem garām vārtiem izcēlies Leicester City pussargs Medisons, un galu galā Iheanačo vārtu guvums palika vienīgais, kā arī viņa sitiens bija vienīgais, kurš trāpīja vārtu rāmī. Leicester City iesoļo finālā ceturto reizi, un pirmo reizi kopš 1969.gada. Visos četros finālos tika zaudēts, tāpēc Leicester City 15.maijā mēģinās pirmo reizi izcīnīt uzvaru futbola vecākajās sacensībās.

0 comments