Rītdien sākas Virslīgas 30.sezona!

Jau rītdien tiks izbeigtas trīsarpus mēnešus ilgušās Latvijas Futbola Virslīgas jaunās sezonas gaidīšanas mokas – deviņas komandas uzsāks vēsturisko 30. sezonu Virslīgā kopš neatkarības atjaunošanas. Tikko Latvijas Futbola Virslīga aizvadījusi tradicionālo pirmssezonas preses konferenci, kas šogad COVID-19 pandēmijas dēļ bija jāpārceļ uz neierastu vietu - tā tika aizvadīta attālināti tiešsaistes konferenču platformā Zoom. Šajā konferencē piedalījās gan visu 8 Virslīgas komandu galvenie treneri vai to pārstāvji, gan arī beigās nepielaistās FC Noah Jurmala galvenais treneris Gorlovs, kā arī Virslīgas izpilddirektors Ainārs Dakša un valdes priekšsēdētājs Maksims Krivuņecs, LFF ģenerālsekretārs Edgars Puksinskis, Optibet zīmola vadītāja Latvijā Zane Liepa, vairāki mediju pārstāvji, tajā skaitā TautasFutbols.LV.


Latvijas Futbola federācijas ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks tika plaši izjautāts par esošo Noah Jurmala situāciju saistībā ar nupat nesen izskanējušo informāciju par vadības maiņu un investoru aiziešanas radītajām sekām. Pukinskis apgalvoja, ka kluba atbilstība prasībām tiek vērtēta atkārtoti un ka šobrīd konkrētāku informāciju sniegt nevar, un arī pašam galvenajam trenerim Gorlovam pašlaik ir ļoti daudz nezināmā. Kā viņš apgalvoja – tikai divas dienas pirms sezonas sākuma tiks aizvadīts pirmais treniņš pēc izmaiņām komandas vadībā.

"Pēc tam, kad pagājušajā sezonā triumfējām 1.līgā, man vēl bija palicis līgums uz diviem gadiem un bija tikai viena doma – ka turpinu vadīt komandu. Izrādījās citādi, taču pirms nedēļas atkal saņēmu ziņu, ka tomēr būs jātrenē, un jāsāk komplektēt komandu gandrīz no nulles. Trīs dienu laikā to arī esam izdarījuši un beidzot aizvadīsim pirmo kārtīgo treniņu – tiesa, vēl nepilnā sastāvā, jo daudziem vēl tiek kārtotas vīzas un daudzi vēl tikai piebrauc klāt,"

stāstīja Gorlovs, kurš nevienu konkrētu uzvārdu sastāvā gan nenosauca. Kā vēlāk izrādījās, neziņai bija iemesls.


Komandām tika vaicāts par to mērķiem šosezon. Loģiski, ka visaugstāk tēmēja Riga FC, kurai tie bija visaugstākie – titula nosargāšana, kausa atgūšana un debija Eirokausu grupu turnīrā. Titulu kā savu mērķi sauca arī RFS galvenais treneris Viktors Morozs, kurš gan atzina, ka galvenā favorīte ir Riga. Liepājnieku plānos ir vismaz cīnīties par medaļām, ventspilnieki – par atgriešanos Eirokausos, savukārt Daugavpils jaunais galvenais treneris Andrejs Kaļiņins pavēstīja par uzdevumiem palikt līgā un attīstīt jaunos spēlētājus.


Maksims Krivuņecs pavēstīja par vairākiem jaunumiem saistībā ar līgu. Tika prezentēta pērnās sezonas Virslīgas gadagrāmata, kura jau pavisam drīz būs pieejama Jāņa Rozes grāmatnīcās, tāpat līgas vizuālā identitāte ir nedaudz mainīta – tā ir pielāgota ģenerālsponsora Optibet krāsām. Visus Virslīgas mačus martā varēs vērot Sportacentrs.com TV kanālā un Sportacentrs.com portālā, kā arī līgas platformās, vēlāk sezonas gaitā arī Latvijas Televīzija varētu pārraidīt atsevišķus mačus. Kā atklāja Virslīgas priekšsēdētājs, spēles būs redzamas arī ārzemēs – turpinās sadarbība ar Ukrainas televīzijas kanāliem, bet jauna vienošanās panākta ar Serbijas kanālu "Sport Klub". Tādējādi mači būs skatāmi arī Serbijā, Horvātijā, Bosnijā un Hercegovinā, Slovēnijā un Ziemeļmaķedonijā.


Jau rīt trijās pilsētās sāksies 2021. gada Virslīgas sezona, šogad licenci dalībai Virslīgā bija saņēmuši tikai 9 klubi – salīdzinot ar pērno gadu augstāko futbola sabiedrību ir pametuši Tukums 2000, kas palika pēdējā vietā, līdz ar to izkrita līgu zemāk, kā arī FK Jelgava, kas pēc 12 sezonām Latvijas augstākajā futbola sabiedrībā, finansiālu grūtību dēļ šogad nespēja iziet licencēšanas procesu, taču vietā sākotnēji nāca Noah Jurmala klubs, kas pārpirka vietu Virslīgā no pagājušā gada 1. Līgas čempionvienības Daugavpils Lokomotiv. Taču burtiski pirms dažām dienām kļuva skaidrs, ka Noah holdinga īpašnieki ir pametuši klubu, līdz ar to kluba vadībā atgriezies Aleksandrs Jakubovskis. Tika ziņots, ka tikai vakar komanda aizvadījusi savu pirmo treniņu, un tajā piedalījās vien 12 futbolisti..

Vairāki Latvijas futbola sabiedrības pārstāvji izteica bažas par Noah spēju kvalitatīvi aizvadīt čempionātu, un bažas izrādījās pamatotas. Šodien LFF Disciplinārā komiteja atsauca Virslīgas licenci Noah Jurmala komandai. Trīs galvenie iemesli, kādēļ licence tika atsaukta bija finansiālā nestabilitāte, parādsaistībās ar Ilūkstes NSS; Dinamo Rīga, kas pildīja kluba akadēmijas lomu, izbeidza sadarbības līgumu ar Noah; Tukuma SS pārtrauca īres līgumu, līdz ar to komandai nebija apstiprināta atbilstoša stadiona. Šāds lēmums nozīmē, ka Noah ne tikai tiek izmesta no Virslīgas, bet visticamāk viņiem nāksies atsākt dalību Latvijas čempionātos no paša zemākā līmeņa, ņemot vērā to, ka 2021.gada Optibet Nākotnes līgas dalībnieku sastāvs jau ir nokomplektēts.


Jau rīt, 13. martā, sezona startēs Ventspilī, kur 13:00 pērnās sezonas 4. vietas īpašniece savā rezerves laukumā uzņems čempionvienību Riga FC. Pagājušajā sezonā savstarpējās 3 spēlēs uzvaras uz laukuma izcīnīja Rīgas vienība ar 1:0 un 2:0, taču noslēdzošajā kārtā COVID-19 novājinātā Riga FC lēma nedoties laukumā, tādēļ Ventspils ieguva tehnisko uzvaru. Riga FC šobrīd ir vienīgā komanda Virslīgā, kura nemaz vēl nav publiski paziņojis par savu galvenā treneri. Jau kopš treniņnometnes sākuma Dubaijā komandu vadīja un gatavoja krievu speciālists Deniss Laktionovs, kuru klubs gan joprojām nav izziņojis un kura vārdu arvien nav pieminējis pat publikācijās. Kā pirmssezonas preses konferencē atklāja trenera asistents Kristaps Blanks:

"Trenera mums vēl nav birokrātisku iemeslu dēļ, tādēļ šobrīd pat grūti atbildēt, kurš sestdien vadīs komandu".

Otrā spēle ir gaidāma Daugavpilī, kur stundu vēlāk par maču Ventspilī, Celtniekā tiks uzņemts Jūrmalas Spartaks. Pagājušajā gadā nedaudz labāk veicās jūrmalniekiem – tiem izdevās izcīnīt 6. vietu, turpretī Daugavpils komandai vien 8. vieta. Savstarpējās spēlēs pārāki arī bija Spartaks, jo tiem 2 uzvaras, taču reizi BFC izcīnīja neizšķirtu aizraujošā spēlē, kas beidzās ar rezultatīvu 3:3. Spartakam šī sezona būs visai neparasta. Pirmkārt, ierastās treniņnometnes ārzemēs šogad izpalika – tā vietā komanda trenējās Rīgā un Rēzeknes Olimpiskajā centrā, par tur pieejamo infrastruktūru atzinīgus vārdus teica komandas galvenais treneris Mareks Zubs. Treneris arī atklāja, ka sliktās laukuma kvalitātes dēļ, Kauguru vidusskolas stadionā nebūs iespējams iesākt sezonu, līdz ar to pirmās mājas spēles klubs aizvadīs Tukumā.


Dienu noslēgs FK Liepāja un FK Metta mačs. Mājās pagājušajā gadā liepājnieki neatstāja nekādas cerības mettiešiem, divās spēlēs izcīnot divas uzvaras ar 3:0, taču Daugavas stadionā Rīgā, Metta visai pārsteidzoši spēja uzvarēt ar 2:1. Šī spēle varētu būt ļoti principiāla Kristeram Čudaram, kurš vēl pērn bija Liepājas kluba rīcībā, bet ar viņu sadarbība tika pārtraukta sezonas vidū. Buriski tikko Mettas sastāvā parādījies Dmitrijs Zeļenkovs viens no talantīgākajiem Latvijas jaunatnes spēlētājiem, kurš šī gada sākumā atgriezies no Itālijas, paguva piedalīties treniņometnē Turcijā kopā ar Noah Jurmala komandu. Rēzeknietis bija Mettas sistēmā līdz 2016. gadam, bet bija vēl stipri par jaunu, lai debitētu Virslīgā.


Daudzi varēs piekrist, ka interesantākais duelis atstāts tieši svētdienai. Sākotnēji tika ziņots, ka RTU stadionā vicečempioni RFS uzņems bronzas medaļas ieguvējus Valmieru. Taču stadiona mākslīgā zālāja kvalitāte esot ļoti zemā līmenī, līdz ar to RFS svētdien, tāpat kā turpmākās mājas spēles pavasara pirmajā pusē aizvadīs Hanzas stadionā. Jāpiemin, ka arī pagājušajā sezonā abas komandas savstarpējā mačā tikās arī ļoti ātri - jau 2. kārtā, toreiz rīdzinieki neatstāja nekādas cerības Valmierai, sabradājot tos ar 4:0. Arī otrā spēle bija ļoti rezultatīva – tajā RFS savās mājās iesita piecus vārtus un uzvarēja ar 5:2. Vien noslēdzošajā 3. aplī Valmiera nedaudz reabilitējās – Vidzemes olimpiskajā centrā vēl viena rezultatīva spēle, kurā uzvarētājs netika noskaidrots, 2:2.

0 comments