Manchester City dodas pēc ilgi gaidītas Čempionu līgas trofejas pret Chelsea


Eiropas futbola sezonas noslēgums! Šovakar Čempionu līgas fināls!

Šodien plkst. 22:00 notiks Eirokausu sezonas galvenā kulminācija, proti Čempionu līgas fināls, kur jau ceturto reizi šosezon savā starpā tiksies Manchester City un Chelsea.


Visai mainīga sāga izvērtusies ap fināla norises vietu – 2019.gada septembrī uzņemšanas tiesības izpelnījās Sanktpēterburgas jaunais stadions, kurā norisinājās entās 2018.gada Pasaules kausa spēles, bet koronavīrusa pandēmijas dēļ fināla norises vieta tika pārcelta uz Stambulu, kura līdzīgu iemeslu dēļ palika bez pagājušā gada fināla rīkošanas. Tomēr arī šoreiz turku pusei nepaveicās – sakarā ar Turcijas esamību Lielbritānijas “sarkanajā sarakstā” un no tā izrietošām sekām (tai skaitā vajadzību ievērot karantīnu) fināls tika galu galā pārnests uz Estadio do Dragao stadionu Portū, kuru klātienē varēs apmeklēt 16500 skatītāji. Tautasfutbols.lv piedāvā iepazīties ar pirmspēles apskatu.


Manchester City piedzīvoja debiju Čempionu līgā 10 gadus atpakaļ, un neskatoties uz to, ka pēdējos gados nostabilizējusies elites kluba statusā, vien tagad spējusi sasniegt finālu. Tomēr šis nebūs pirmais Eirokausu fināls, un, uzvaras gadījumā, pirmā starptautiskā trofeja klubā vēsturē – 1970.gadā Manchester City triumfējis UEFA Kausu ieguvēju kausā.


Ceļš pretī šodienas finālam iesācies ar pārliecinošu uzvaru grupā ar Porto, Olympiacos un Olympique de Marseille (16 punkti). Astotdaļfināla bez īpašām problēmām Manchester City apspēlēja Minhengladbahas Borussia (4:0 divu spēļu summā), ceturtdaļfinālā spēja salauzt vēl vienas Borussia vienības, šoreiz Dortmundes, pretestību un svinēt divas uzvaras ar rezultātu 2:1, bet pusfinālā gaidīja nopietns pārbaudījums, tiekoties ar Paris Saint-Germain, bet pateicoties fenomenālam Rijāda Mehreza sniegumam (3 vārti), ar rezultātu 4:1 divu spēļu summā pārāk izrādījās Manchester City.


Chelsea izredzes vinnēt Čempionu līgu tika vērtētas 16/1 attiecībā, kas bija astotais rādītājs no visām komandām. Grupu turnīrā, spēlējot pret Sevilla, Krasnodar un Rennes, vēl ar Frenku Lempardu priekšgalā, Chelsea ieņēma pirmo vietu, bet play-off kārtā pie stūres stājies jau Tomass Tuhels, kura vadībā tika pārvarēti Madrides Atletico (3:0), Porto (2:1) un Madrides Real barjeri (3:1). Iepriekšējā Chelsea dalība finālā bijusi 2012.gadā, un arī tur komanda neskaitījusies par favorīti, tomēr pie nospiedošā Minhenes Bayern pārsvara pratusi izvilkt uzvaru 11 metru soda sitienu sērijā un visā turnīrā.


Šosezon abas komandas tikušas savā starpā trīs reizes, apmainoties ar uzvarām Anglijas Premjerlīgā (3:1 par labu City, un 2:1 par labu Chelsea), kā arī Chelsea svinot uzvaru Anglijas kausa pusfinālā ar rezultātu 1:0. Līdz ar to Tuhelam izdevies uzlabot rādītājus savstarpējās spēlēs ar Pepu Gvardiolu (2 uzvaras, 1 neizšķirts, 4 zaudējumi). Iepriekš abiem treneriem tiekoties finālā (2016.gadā Vācijas kausā), viņu vadītās Minhenes Bayern un Dortmundes Borussia vienības nonākušas līdz 11 metru soda sitienu izpildei. Abām komandām šī nebūs pirmā tikšanās Eirokausos – esot UEFA Kausu ieguvēju kausa īpašnieces statusā, Manchester City 1971.gadā piekāpās Chelsea divu spēļu summā ar rezultātu 0:2.


Vai Gvardiola spēs atrast risinājumu, kā pārspēt sīksto Chelsea? Kurš no spēlētājiem kļūs par finālspēles varoni? Vai mēs redzēsim Serhio Agvero vēl vienu, pēdējo reizi, Manchester City kreklā? Spēles tiešraidei varēs sekot līdzi TV3 Sport kanālā.

0 comments