“METTA” nenosargā divu vārtu pārsvaru un cīnās neizšķirti ar “Riga FC”

"FK METTA/LU" arī šosezon ir gatava pakutināt nervus katram pretiniekam. Foto - "SynotTip" Virslīga (Raitis Supe)

4.kārtas noslēdzošajā spēlē “Riga FC” tikās ar “FK METTA/LU”. Ja pirms spēles šķita, ka “Riga FC” noteikti būs favorīti šajā spēlē, tad jāsaka, ka visai negaidīti Mettieši sāka ļoti pārliecinoši, jau no paša spēles sākuma pārņemot kontroli pār bumbu. Varbūt Mettieši bija nikni uz “Riga FC” par spēles promo video, kurā viņu talismans lauva it kā iemeta ar akmeni Latvijas Universitātei, saplēšot vitrāžu. Viesi ļoti labi kombinēja un diezgan ātri arī izvirzījās vadībā. Spēles 11’ minūtē Dāvis Indrāns izmantoja aizsarga kļūdu un raidīja bumbu vārtos. Arī pēc gūtiem vārtiem “METTA” turpināja spiest un jau 15’ minūtē Kirils Ševeļovs panāca jau 2:0 viesu labā. “Riga FC” futbolisti visu pirmo puslaiku bija miegaini un radīja ļoti neizteiksmīgu futbolu, kamēr “studenti” tieši pretēji. Puslaika vidū “Riga FC” futbolisti nedaudz atdzīvinājās, izveidojot divas labas vārtu gūšanas iespējas. Hizirs Appajevs divas reizes diezgan bīstami sita ar galvu. Bet tuvāk vārtiem bija Mettieši, kad spēles 32’ minūtē Abdullahi izgāja viens pret vienu ar vārtsargu, viņš mēģināja apspēlēt vārtsargu, un, neskatoties uz to, ka viņš tika garām Vladislavam Kurakinam, uzsist viņš jau nepaspēja, jo bija jau pārāk ass leņķis un nācās piespēlēt atpakaļ Ņikitam Ivanovam, kura sitienu Kurakins atvairīja.

Otrajā puslaikā spēle kardināli pamainījās. Laukumā dominēja jau “Riga FC” futbolisti, kuri mērķtiecīgi gāja atspēlēties. Mājinieki izveidoja ļoti daudz bīstamu momentu un visu laiku bija ļoti tuvu, lai vienus vārtus atspēlētu. “Riga FC” spiediens 69’ minūtē atnesa arī vārtus, kad Appajevs sita no tuvas distances un panāca 1:2. Bet tālāk sākās šīs spēles visstrīdīgākais posms. Vispirms 75’ minūtē tiesnešu brigāde ar Mārtiņu Veģeri priekšgalā neieskaitīja “FK METTA/LU” vārtus. Dāvis Indrāns ielauzās soda laukumā un sita pa vārtu pārliktni, pēc kā bumba atsitās pret zemi un izlidoja no vārtiem. Ļoti strīdīga epizode, bet izskatījās, ka bumba tomēr par labu gabalu bija šķērsojusi vārtu līniju, ko nedz Mārtiņš Veģeris, nedz tiesneša palīgs Edgars Maļcevs nesaskatīja. Diemžēl Latvijā nav ieviesta šī jaunā tehnoloģija, kura nosaka, vai bumba bija pilnībā šķērsojusi vārtu līniju, un izskatās, ka tāda tehnoloģija tuvākā laikā arī nebūs ieviesta pie mums, bet ja bumba bija šķērsojusi vārtu līniju, tad atkal varam uzdoties ar jautājumu, kam ir vajadzīgs tiesnesis aiz vārtu līnijas, ja viņš nespēj izsekot līdzi šādām epizodēm, kuras ir viņu tiešais uzdevums. Bet tūlīt pēc šīs epizodes sekoja “Riga FC” uzbrukums, kurā tika nozīmēts 11 metru soda sitiens mājiniekiem par labu. Šī epizode arī bija ļoti strīdīga, kurā tika lemts par labu “Riga FC”. Spēles galvenais tiesnesis uzskatīja, ka Rendijs Šibass nogāza Appajevu, kaut arī šeit vairāk izskatījās pēc “Riga FC” uzbrucēja simulācijas, kurš vēl pirms kontakta ar aizsargu sāka lēcienā gāzties uz zemi, gaidot šo epizodi. Renē Miheličs šo pendeli realizēja. “Riga FC” arī atlikušajā spēles daļā izveidoja dažus ļoti bīstamus momentus, taču būtu pavisam netaisnīgi, ja šodien “METTA” paliktu bez punktiem. “Riga FC”, jebkurā gadījumā ne bez tiesnešu palīdzības, knapi izglabās no zaudējuma “METTA/LU” komandai. Abās strīdīgās epizodēs tiesnešu brigāde lēma par labu mājiniekiem. Bet prieks par “FK METTA/LU”, kuri parādīja ļoti skatāmu spēli pirmajā puslaikā un bija pelnījuši šodien atņemt punktus “Riga FC” komandai.

Nākamajā kārtā “Riga FC” spēlēs ar citu Rīgas klubu – “RFS”, bet “FK METTA/LU” uzņems “FK Jelgava” komandu. Šī brīža čempionāta līderi “FK Spartaks” cīnīsies ar “SK Babīte/Dinamo”, bet Ventspilī mūs gaida “Kurzemes derbijs”.

FK Jelgava – FK Spartaks 1:2 (0:2) A.Jaudzems 55′ – E.Stuglis 2′; J.Kozlovs 32′
SK Babīte/Dinamo – FK Ventspils 0:4 (0:3) T.Aijeguns 20′, 28′, 34′; Ģ.Karlsons 70′
FK Liepāja/MOGO – RFS 0:1 (0:0) R.Uldriķis 55′
Riga FC – FK METTA/LU 2:2 (0:2) H.Appajevs 69′; Miheličs 78′ (P) – D.Indrāns 11′; K.Ševeļovs 15′