Kas notika “TautasFutbols.LV” prombūtnes laikā? 1.daļa (“SynotTip” Virslīga).

Neskatoties uz to, ka "FK Liepāja/MOGO" pēdējās spēlēs rāda ļoti labu sniegumu, neviens no tās spēlētājiem netika izsaukti uz Latvijas valstsvienību, pat tās līderis Artūrs Karašausks šoreiz palika "aiz borta". Foto - "SynotTip" Virslīga (Martins Silis)
Neskatoties uz to, ka "FK Liepāja/MOGO" pēdējās spēlēs rāda ļoti labu sniegumu, neviens no tās spēlētājiem netika izsaukti uz Latvijas valstsvienību, pat tās līderis Artūrs Karašausks šoreiz palika "aiz borta". Foto - "SynotTip" Virslīga (Martins Silis)

Pusotru mēnesi portāls “TautasFutbols.LV” ir klusējis tehnisku iemeslu dēļ. Tā kā mūsu komanda nav tik liela, lai veiktu mājaslapas uzlabojumus, kā arī jauno sadaļu izveidošanu nācās uz laiku pilnība pārslēgties uz šiem darbiem un līdz ar to, diemžēl tika pazaudēts nedaudz vairāk kā mēnesis. Bet mēs turpinājām sekot līdzi futbola notikumiem un visiem aktualitātēm, tāpēc, kad beidzot lielākā daļa no darbiem ir paveikta, un mēs atkal varam pievērsties Latvijas futbola aktualitāšu atspoguļošanai, mēs atsāksim portāla darbu ar nelielu rakstu sēriju – “Kas notika “TautasFutbols.LV” prombūtnes laikā”. Šī rakstu sērija tiks sadalīta 9 rakstos. Sāksim mēs ar “SynotTip” Virslīgas čempionātu, kur pa visu šo laika periodu tika izspēlētas veselas septiņas kārtas. Par katru spēli atsevišķi mēs nerunāsim, visus rezultātus droši vien jūs jau zināt tāpat. Taču atzīmēsim interesantākos momentus, epizodes, un veiksim nelielu analīzi par aizvadīto periodu.

“FK Spartaks” joprojām saglabā 1.vietu pēc aizvadītām 11 kārtām. Tiesa, “Spartaks” pamanījās nospēlēt neizšķirti 2:2 ar “SK Babīte/Dinamo”, turklāt jūrmalniekiem nācās divas reizes atspēlēties un “SK Babīte/Dinamo” komanda bija ļoti tuvu tam, lai šajā spēlē iegūtu 3 punktus. Arī pēdējās trijās kārtās Jūrmalas komandai gāja ļoti grūti. Vispirms ar lielām grūtībām tika pārspēta “FK METTA/LU” komanda, un pēc tam sekoja divi neizšķirti 1:1 – ar “Riga FC” un “FK Jelgava” komandām. Neskatoties uz to, “FK Spartaks Jūrmala” joprojām apsteidz abus sekotājus “FK Liepāja/MOGO” un “FK Jelgava” komandas par trīs punktiem.

Par maija labāko "SynotTip" Virslīgas spēlētāju tika atzīts Jūrmalas "Spartaks" spēlētājs Jevgeņijs Kozlovs. Foto - "SynotTip" Virslīga (Nora Krevņeva-Baibakova)
Par maija labāko “SynotTip” Virslīgas spēlētāju tika atzīts Jūrmalas “Spartaks” spēlētājs Jevgeņijs Kozlovs. Foto – “SynotTip” Virslīga (Nora Krevņeva-Baibakova)

“FK Ventspils” šajā laika posmā izcīnīja ļoti svarīgu uzvaru, izcīnot Latvijas kausu, par ko runāsim atsevišķi, taču Virslīgas čempionātā ventspilniekiem iet ļoti grūti. “FK Ventspils” pēdējās septiņās kārtās izcīnīja tikai divas uzvaras – 1:0 ar “RFS” un 1:0 ar “SK Babīte/Dinamo”, pārējās spēlēs punkti tika zaudēti – Kurzemes derbijā nospēlēja 1:1 ar “FK Liepāja/MOGO” komandu, 0:0 ar “Spartaku”, 1:1 ar “FK METTA/LU”, 0:0 ar “Riga FC”, 0:1 ar “FK Jelgava”. Protams, runājot par interesantām epizodēm, vajag minēt Pola Ešvorta un Andra Riherta dialogs pēcspēles preses konferencē, kurā Pols izteica neapmierinātību par “FK METTA/LU” spēles organizāciju un attieksmi.

“RFS”, tāpat kā “FK Ventspils” pamanījās zaudēt diezgan daudz punktu šajā laika periodā – trijās spēlēs tika zaudēts ar minimālu pārsvaru 0:1 pret “Riga FC”, “FK Ventspils” un “FK Jelgava”, bet ar 0:2 – “Spartakam”. Tomēr pēdējo trīs spēļu rezultāti palīdzēja “RFS” spēja atkal pietuvoties turnīra augšgalā esošām komandām – visās tika izcīnītas uzvaras: 2:1 pret “SK Babīte/Dinamo”, 3:2 pret “FK METTA/LU” un 2:0 pret “FK Liepāja/MOGO”.

"RFS" spēlētāja Roberta Uldriķa (no kreisās) labo sniegumu atzīmēja arī valstsvienības galvenais treneris Aleksandrs Starkovs, izsaucot uz nacionālo izlasi uz gaidāmām spēlēm pret Portugāli un Igauniju. Foto - "SynotTip" Virslīga (Nora Krevņeva-Baibakova)
“RFS” spēlētāja Roberta Uldriķa (no kreisās) labo sniegumu atzīmēja arī valstsvienības galvenais treneris Aleksandrs Starkovs, izsaucot uz nacionālo izlasi uz gaidāmām spēlēm pret Portugāli un Igauniju. Foto – “SynotTip” Virslīga (Nora Krevņeva-Baibakova)

“FK Liepāja/MOGO” pēc neizšķirta Kurzemes derbijā un zaudējuma 1:3 pret “FK Spartaks” izcīnīja četras uzvaras pēc kārtas: 3:1 pret “FK METTA/LU”, 2:0 pret “Riga FC”, 3:0 pret “FK Jelgava” un 2:1 pret “SK Babīte/Dinamo”. Par šo uzvaru atslēgas figūru var minēt Artūru Karašausku, kurš spēja atzīmēties katrā no šīm spēlēm. Tas bija īpaši redzams pēdējās kārtas spēlē pret “RFS”, kurā liepājnieki piekāpās 0:2. Bez Artūra Karašauska “Liepājas” uzbrukuma līnija nespēja izveidot pietiekami daudz bīstamu momentu, lai pārspētu Germanu Māliņu. “Liepājas” uzbrukumam pietrūka kreativitātes. Tamazs Pertija šajā ziņā bija neizpratnē par valstsvienības galvenā trenera Aleksandra Starkova lēmumu neizsaukt Artūru Karašausku izlasē uz gaidāmām spēlēm pret Portugāles un Igaunijas izlasēm. Viņu var saprast, Artūrs Karašausks pašlaik ir viens no spilgtākajiem spēlētājiem “SynotTip” Virslīgā, un šis lēmums vēl varēs tikt komentēts, ja Latvijas nacionālā izlase nespēs izveidot kādus momentus pret Portugāli un izgāzīs spēli pret Igauniju, kopumā par izlasi arī runāsim atsevišķi, bet zīmīgi, ka neviens no “FK Liepāja/MOGO” futbolistiem netika uz izlasi, un Artūrs Karašausks vienus no saviem vārtiem atzīmēja ar “zvanu” Aleksandram Starkovam. Jebkurā gadījumā “FK Liepāja/MOGO” komanda ar Tamazu Pertiju pie stūres sāk uzņemt apgriezienus un reāli pretendēt uz godalgām un ceļazīmi Eirokausos.

“FK Jelgava” pašlaik rada ļoti nestabilu rezultātu, vispirms ir uzvara pār “FK METTA/LU” 3:1, bet jau nākamajā spēlē zaudējums ar 0:3 “Riga FC”, pēc tam atkal uzvaras pret “RFS” 1:0 un “SK Babīte/Dinamo” 5:0, bet kam atkal sekoja smags zaudējums 0:3 Liepājā. 10.kārtā jelgavnieki guva laikam šī gada kuriozākos vārtus, kad pēc sānu iemetiena Oša izpildījumā bumba izgāja “Ventspils” vārtsargam Maksimam Uvarenko starp kājām un ielidoja vārtos, spēle tā arī beidzās 1:0 “Jelgavas” labā. Pēdējā kārtā jelgavnieki Jūrmalā cīnījās neizšķirti 1:1 ar “Spartaku”.

“Riga FC” atkal buksē. Ambīcijas joprojām nepārvēršas rezultātā. Zaudējot Latvijas kausa finālā, “Riga FC” vēl vismaz uz gadu atlika parādīšanos Eiropas arēnā. Komanda it kā bija uzņēmusi labu gaitu uzvarot trijās spēlēs pēc kārtas – “RFS” (1:0), “Jelgavu” (3:0) un “SK Babīte/Dinamo” (2:1), bet jau spēlē ar Babītes komandu bija jūtamas problēmas. Rīdzinieki spēja uzvarēt tikai pateicoties Valērija Šabalas gūtiem vārtiem spēles 87’ un 90’ minūtēs. Tālāk sekoja zaudējums liepājniekiem 0:2 un bezvārtu neizšķirts ar “Ventspils”, 1:1 ar “Spartaku” un atkal bezvārtu neizšķirts ar “METTU”. Ir redzams, ka kaut kā pietrūkst ar ambīcijām pilnajai komandai, varbūt tas ir slavenais brazīlietis Ronaldinju? “Riga FC” savā Facebook profilā publicēja fotogrāfiju, kurā leģendārais brazīlietis tur rokās “Riga FC” kreklu, bet šodien ar krekla aizmugurējo daļu, kurā ir redzams Ronaldinju autogrāfs.

Foto - "Riga FC"
Tā ir viena no lielākām intrigām Latvijas futbolā pēdējā laikā, vai tiešām mēs varēsim redzēt šo futbolistu tepat Latvijā – to parādīs laiks. Foto – “Riga FC”

“FK METTA/LU”, kā jau ierasts, visiem sagādā problēmas. Katrā spēlē studenti atstāj diezgan labu iespaidu, bet izcīnītā uzvara pret “SK Babīte/Dinamo” (2:1) un atņemtie punkti “Ventspilij” (1:1) un “Riga FC” (0:0) arvien stabilāk atdala “mettiešus” no pēdējās vietas. Jau tagad “METTA/LU” un “SK Babīte/Dinamo” šķir 7 punkti, tiesa, tikpat punktu “mettiešiem” ir līdz sestajā vietā esošajai “RFS”. Bet kopumā, “METTA” gan pret “RFS”, gan pret “Spartaku”, gan arī pret “Jelgavu” ielaida vārtus tieši otrā puslaika otrajā pusē, kas liecina par to, ka pagaidām fiziski komanda nespēj izturēt visas 90 minūtes, bet varbūt nepietiek rakstura.

Polam Ešvortam (no kreisās) un Andrim Rihertam (no labās) sanāca diezgan ass, bet interesants dialogs. Polu jau var saprast, tika zaudēti vērtīgie punkti. Foto - "SynotTip" Virslīga (Māris Greidāns)
Polam Ešvortam (no kreisās) un Andrim Rihertam (no labās) sanāca diezgan ass, bet interesants dialogs. Polu jau var saprast, tika zaudēti vērtīgie punkti. Foto – “SynotTip” Virslīga (Māris Greidāns)

Arī par “SK Babīte/Dinamo” nevaram pateikt, ka viņi ir acīmredzami pastarīši. Jā, pēc 11 aizvadītām kārtām viņu kontā ir nieka divi punkti, taču komandas sniegums pēdējās spēlēs ir uzlabojies. Neskaitot zaudējumu “Jelgavas” komandai ar 0:5, visās pārējās spēlēs “Babīte/Dinamo” varēja aizķerties aiz punktiem, turklāt arī spēja to vienu reizi izdarīt spēlē pret Jūrmalas “Spartaks” komandu.

Nākamā “SynotTip” Virslīgas kārta norisināsies no 16. līdz 18.jūnijam, uzreiz pēc ar valstsvienības spēlēm saistīto pauzi. “SK Babīte/Dinamo” savās mājās uzņems Jūrmalas “Spartaku” un centīsies otrreiz atņemt punktus no esošajiem čempionāta līderiem, “Jelgava” uzņems “METTA/LU” komandu, bet saldajā ēdienā mūs gaida divi derbiji – Rīgas derbijā savā starpā tiksies “Riga FC” un “RFS”, savukārt Liepājā tiks aizvadīts Kurzemes derbijs.

Komanda S U N Z Vārti +/- P
1

FK Spartaks 11 6 4 1 19:10 +9 22
2

FK Liepāja/MOGO 11 6 1 4 17:12 +5 19
3

FK Jelgava 11 6 1 4 16:13 +3 19
4

FK Ventspils 11 4 5 2 11:5 +6 17
5

Riga FC 11 4 5 2 10:8 +2 17
6

RFS 11 5 1 5 11:12 -1 16
7

FK METTA/LU 11 2 3 6 14:21 -7 9
8

SK Babīte/Dinamo 11 0 2 9 7:24 -17 2

Izmantotie resursi:
“Latvijas Futbola federācija”
“Sportacentrs.com”
“Riga FC” oficiālā Facebook lapa

Comments

comments