“FK Ventspils” grauj “SK Babīte/Dinamo”, “RFS” uzvar Liepājā

Roberts Uldriķis iesit - "RFS" uzvar. Foto - RFS

Šodien “SynotTip” Virslīgas čempionātā tika aizvadītas divas spēles. Vispirms Piņķos “SK Babīte/Dinamo” uzņēma “FK Ventspils” komandu. Mājinieki, jau no paša spēles sākuma spēlēja kā otrais numurs, un 8’ minūtē aizskrēja ļoti bīstamā pretuzbrukumā, izveidojot simtprocentīgu vārtu gūšanas iespēju, bet simtprocentīga tā būtu, ja Aleksejs Grjaznovs būtu trāpījis tukšajos vārtos, bet tā vietā bumba satricināja vārtu pārliktni. Bet tālāk, visu izdarīja Tosins Aijeguns, kurš guva vārtus spēles 20’, 28’ un 34’ minūtēs. Puslaika izskaņā Ritvaram Ruginam sanāca ļoti spēcīgs sitiens, taču bumba trāpīja pa vārtu stabu.

Otrajā puslaikā “FK Ventspils” turpināja kontrolēt spēli. Ruginam puslaika sākumā bija vēl viena izcila izdevība gūt vārtus, taču mājinieku vārtsargs Vjačeslavs Kudrjavcevs glāba savu komandu. Spēles 70’ minūtē Aijeguns izcelās arī ar rezultatīvu piespēli, piespēlējot Ģirtam Karlsonam, kurš panāca 4:0 “Ventspils” labā. “SK Babīte/Dinamo” komandai arī laiku pa laikam izdevās apdraudēt viesu vārtus un dažreiz Maksimam Uvarenko nācās demonstrēt savu veiklību vārtos.

“FK Ventspils” izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 4:0 viesos, un pakāpās uz otro vietu turnīra tabulā, jo “FK Liepāja/MOGO” komanda savās mājās piekāpās “RFS” vienībai. Jau spēles 9’ minūtē viesiem bija lieliska iespēja atklāt rezultātu, kad Leonīds Koveļs aizskrēja viens pret vienu ar vārtsargu, apspēlēja to, taču aizsita pāri vārtiem. Bet pēc šī momenta pirmajā puslaikā pārsvarā mēs varējām vērot daudz divcīņu laukuma centrā un laiku pa laikam kādai no komandām izdevās aizvest uzbrukumu līdz sitienam, taču šos momentus nevar nosaukt par bīstamiem.

Otro puslaiku ļoti aktīvi bija iesākuši “FK Liepāja/MOGO” futbolisti, kuri jau no pašām pirmajām sekundēm devās uz pretinieku vārtu pusi un uzreiz izveidoja ļoti bīstamu momentu, kad pēc Torresa centrējuma Romānam Mickevičam sanāca ļoti labs sitiens ar galvu, taču Germans Māliņš neticamā veidā glāba savu komandu. “RFS” uzreiz atbildēja ar draudīgu uzbrukumu uz “Liepājas” vārtiem, taču arī tas bija neveiksmīgs. “RFS” turpināja uzbrukt un spēles 56’ minūtē Roberts Uldriķis saņēma teicamu piespēli soda laukumā un sita precīzi. Spēles turpinājumā liepājnieki izmisīgi centās atspēlēties, ļoti daudz darba bija Germanam Māliņam un viesu aizsargiem, bet “RFS” sanāca daži ļoti bīstami pretuzbrukumi, tā 66’ minūtē Aleksejs Višņakovs varēja dubultot rezultātu, pārmetot bumbu pāri vārtsargam, taču sitiens sanāca pārāk spēcīgs. Spēles pēdējās sekundēs arī Iļja Šadčins bija aizskrējis pretuzbrukumā, taču Valentīns Raļkevičs tika galā ar viņa sitienu. “RFS” izcīnīja trīs punktus Liepājā, tādejādi atstājot liepājniekus turnīra tabulā aiz sevis, bet Roberts Uldriķis ar trīs vārtiem šajā čempionātā dala pirmo vietu rezultatīvāko spēlētāju sarakstā ar Jevģēniju Kozlovu no “FK Spartaks” un ventspilnieku Tosinu Aijegunu, kurš tieši šodien atzīmējās ar hettriku.

4.kārtas noslēdzošajā spēlē rīt “Riga FC” RTU stadionā uzņems “FK METTA/LU” komandu.

FK Jelgava – FK Spartaks 1:2 (0:2) A.Jaudzems 55′ – E.Stuglis 2′; J.Kozlovs 32′
SK Babīte/Dinamo – FK Ventspils 0:4 (0:3) T.Aijeguns 20′, 28′, 34′; Ģ.Karlsons 70′
FK Liepāja/MOGO – RFS 0:1 (0:0) R.Uldriķis 55′
Riga FC – FK METTA/LU 16.aprīlis 16:00 RTU stadions