Divi bezvārtu neizšķirti un Jūrmalas “Spartaka” pirmā uzvara šosezon

mettalu
"FK Metta/LU" ir palikusi vienīgā bez punktiem pēc divām nospēlētām kārtām. Foto - "SynotTip" Virslīga (Raitis Supe)

Šodien Latvijas futbola līdzjutējus gaidīja trīs “SynotTip” Virslīgas spēles. Pirmie Piņķos sāka “SK Babīte/Dinamo” un “RFS”. Galvenais jautājums bija, kā “RFS” izdosies spēlēt kā pirmajam numuram, un vai izdosies uzlauzt “Babītes” aizsardzību.  Jāpiebilst, ka iepriekšējās spēles galvenais varonis Roberts Uldriķis šoreiz izgāja pamatsastāvā. Viesi uzreiz devās uzbrukumā, veidojot momentu pēc momenta. Jau pirmajās spēles minūtēs rīdzinieki satricināja vārtu stabu.  Daži uz rakumi bija ļoti bīstami, taču veiksme bija mājinieku pusē. Tā vienā epizodē spēles 38’ minūtē Laša Sergelašvili trāpīja pa vārtu pārliktni. “Babīte/Dinamo” spēlēja no aizsardzības un mēģināja izveidot kādu pretuzbrukumu. Bet bīstami uzbrukumi pie mājinieku vārtiem turpinājās visa puslaika garumā, bet atslēgt “Babītes/Dinamo” vārtus viesiem neizdevās.

Otrajā puslaikā “RFS” pārsvars kļuva vēl lielāks. Mājiniekus kārtējo reizi glāba pārliktnis, un viesi izmisīgi centās izraut uzvaru, taču visi centieni beidzās neveiksmīgi. “SK Babīte/Dinamo” izcīnīja savu vēsturisko pirmo punktu Virslīgā.

Bezvārtu neizšķirts tika fiksēts arī otrajā spēlē starp “Riga FC” un “FK Ventspils”. Debiju “Riga FC” sastāvā oficiālajās spēlēs piedzīvoja Valērijs Šabala. Abas komandas diezgan daudz uzbruka, laiku pa laikam pārņemot iniciatīvu. Vistuvāk vārtu guvumam bija Ģirtam Karslonam, kurš no tuvas distances sita pa pārliktni.

Arī otrajā puslaikā nedaudz svaigāki izskatījās viesi, bet abām komandām bija labas iespējas gūt uzvaras vārtus, bet pagaidām abu komandu dzelžainas aizsardzības līnijas arī šoreiz palika nepārspētas.

Bet visi vārtu guvumi šodien bija reģistrēti Rīgas Hanzas vidusskolas stadionā, kur Jūrmalas “Spartaks” ar rezultātu 4:2 pārspēja “FK Metta/LU” komandu. Ar teicamu sitienu vārtu stūrī spēles 15’ minūtē rezultātu atklāja Jevgeņijs Kazačoks. “Spartaks” turpināja bīstami uzbrukt arī pēc gūtajiem vārtiem, kamēr “Mettieši” centās atbildēt ar pretuzbrukumiem, kuri šoreiz bija ne visai draudīgi, izņemot Dāvja Indrāna momentu. Otros vārtus viesi guva pašās puslaika beigās. Artjoms Habeloks tika nogāzts uz pašas soda laukuma robežas, un tiesnesis lēma par 11 metru soda sitiena piešķiršanu. To veiksmīgi realizēja Dmitrijs Platonovs.

Otrajā puslaikā viesi diezgan īsā laika posmā panāca pat 4:0. Vispirms 62’ minūtē Jevgeņijs Kazačoks guva savus otros vārtus šajā spēlē, bet piecas minūtes vēlāk ar vārtu guvumu atzīmējās arī Luka Šimunovičs. Spēles izskaņā viesi nedaudz atslābinājās, ko izmantoja rīdzinieki. Spēles 82’ minūtē Dāvis Indrāns realizēja pendeli, bet jau kompensācijas laikā Gatis Kalniņš panāca 2:4. Līdz ar to, “FK Metta/LU” ir palikusi vienīgā bez punktiem pēc divām nospēlētām kārtām.

SK Babīte/Dinamo – RFS 0:0
Riga FC – FK Ventspils 0:0
FK Metta/LU – FK Spartaks Jūrmala 2:4 D.Indrāns 85′ (P); G.Kalniņš 90’+3′ – J.Kazačoks 16′, 62′; D.Platonovs 45’+1′ (P); L.Šimunovičs 67′