Ar emocijām bagātā spēlē “FK Liepāja/MOGO” atspēlējas un izcīna trīs punktus

tamazs un zuntners
Spēles 64' minūtē emocijas sita augstu vilni, abu komandu galvenie treneri saķērās vārdu apmaiņā un nebija tālu no dūru vicināšanas. Foto - "SynotTip" Virslīga (Mārtiņš Sīlis)

Ar ļoti emocionālu un asumiem bagātu spēli Olainē šovakar sākās “SynotTip” Virslīgas 2.kārta. “FK Jelgava” uzņēma “FK Liepāja/MOGO” komandu. Jau no paša sākuma spēle bija diezgan asa. Labāk bija iesākuši “Jelgava” futbolisti, kuru uzbrukumi izskatījās mērķtiecīgāki. Tiesa pabeigt uzbrukumus ar kādu sitienu kādu brīdi neizdevās, tiesa arī liepājnieku pozicionālie uzbrukumi nenesa augļus. Bīstamie momenti sāka veidoties pie viesu vārtiem pēc standartsituācijām. Spēles 26’ minūtē pēc stūra sitiena izspēles tika gūti pirmie vārti šajā spēlē. Rafaels Ledesma iegrieza bumbu pretinieku soda laukumā, kur “FK Liepāja” vārtsargs Pāvels Doroševs neveiksmīgi nospēlēja ar dūrēm, novirzot bumbu savos vārtos. Jāsaka, ka šie vārti bija ļoti strīdīgi, jo jelgavnieks Ēvalds Razulis pagrūda viesu spēlētāju Keita mugurā, neļaujot tam nospēlēt bumbā. Pēc atkārtojuma varēja redzēt acīmredzamu pārkāpumu no jelgavnieka puses, bet vārti tika ieskaitīti, par ko bija ļoti sašutis Tamazs Pertija, kurš nevarēja saprast, kā šo pārkāpumu nevarēja saskatīt veseli pieci tiesneši. Šoreiz ir jāpiekrīt “FK Liepāja/MOGO” galvenajam trenerim, jo šeit bija acīmredzama tiesneša kļūda, bet tīri sportiskā ziņā “FK Jelgava” visu pirmo puslaiku izskatījās labāka par viesu komandu, un šie vārti savā ziņā bija likumsakarīgi.

Otro puslaiku liepājnieki uzsāka daudz aktīvāk, kā arī spēle turpināja būt ļoti emocionāla. Tā vienā epizodē atkal izsauca lielas emocijas no “FK Liepāja/MOGO” soliņa – bumba, pēc Artūra Karašauska sitiena, trāpīja pa Gintu Freimani, atsitoties pret roku, taču pendele nozīmēta nebija. Un visticamāk, šoreiz tiesnesis pareizi bija traktējis spēli, jo šajā epizodē bumba drīzāk trāpīja pa roku, nevis tā bija spēle ar roku. Bet tik un tā, šajā spēlē bija ļoti daudz strīdīgu epizožu, par kuriem var runāt un diskutēt. Spēles 63’ minūtē spēles galvenais tiesnesis tomēr nozīmēja 11 metru soda sitienu uz “FK Jelgava” vārtiem, pēc tam, kad tajā tika nogāzts Artūrs Karašausks. To izpildīt devās Dmitrijs Hmizs, kurš arī izlīdzināja rezultātu. Abas komandas centās izraut trīs punktus, kuras spēlēja nežēlojot nedz pretinieku, nedz sevi. Tā, spēles 65’ minūtē šoreiz jelgavnieki sāka protestēt par nenozīmētu 11 metru soda sitienu par epizodi, kurā krita Ģlebs Kļuškins, uzreiz dažas sekundes pēc tās epizodes Artis Lazdiņš asi nospēlēja pret Karašausku un abi soliņi burtiski uzsprāga. Tieši pēc pirmās kārtas bija ļoti daudz runu par to, ka no laukuma var dzirdēt lāmu vārdus, ka to ir daudz, un jau otrajā kārtā mēs sagaidām, kad emocijas sit augstu vilni un abi galvenie treneri ir gatavi vicināt dūres kameru priekšā. Notika ļoti “patīkama” vārdu apmaiņa starp vārtiem, un tālu nebija, lai tas viss patiešām pārvērstos kautiņā. Tas tikai liecināja par to, cik augsta ir vēlme uzvarēt abām komandām. Pēc šīs epizodes treneri palika tehniskajā zonā, taču šo epizodi noteikti sīkāk izskatīs Disciplinārā Komisija un mēs varētu sagaidīt pirmos ievērojamus sodus jaunajā sezonā. Cīņa pēc nelielas pauzes turpinājās un šajā duelī veiksmīgāki tomēr bija viesi. Spēles 80’ minūtē pirmos trīs punktus 2017.gada sezonā “FK Liepājai” atnesa Giorgi Eristavi. Pašās spēles beigās mājinieki varēja izraut neizšķirtu, taču bumba, atrodoties spēlētāju burzmā, ceļu uz vārtiem tā arī neatrada. 90’+4’ minūtē par otro brīdinājumu no laukuma tika noraidīts jelgavnieks Mindaugas Grigaravičius, un līdz ar šo noraidījumu spēle arī beidzās.

Jau rīt mūs gaida pārējās trīs 2.kārtas spēles: 13:00 Piņķos “SK Babīte/Dinamo” uzņems “RFS”, 15:00 RTU stadionā “Riga FC” spēkosies ar “FK Ventspils” komandu, bet 17:00 Rīgas Hanzas vidusskolā “FK Metta/LU” centīsies sagādāt otro neveiksmi pēc kārtas Jūrmalas “Spartaks” vienībai.

FK Jelgava – FK Liepāja/MOGO 1:2 R.Ledesma 26′ – D.Hmizs 63′ (P), G.Eristavi 80′