“METTA/LU” pārsteidz; “Jelgava”, “Spartaks” un “Liepāja/MOGO” izcīna otrās uzvaras

sparrig
"FK Spartaks" ar momentiem bagātā spēlē pārspēj "Riga FC". Foto - "SynotTip" Virslīga (Nora Krevņeva-Baibakova).

Šajā nedēļas nogalē Latvijas futbola līdzjutējus gaidīja trešā ”SynotTip” Virslīgas kārta. Sestdien savā starpā tikās “FK Liepāja/MOGO” un “SK Babīte/Dinamo” komandas. Mājinieki bija izteikti favorīti šajā cīņā, un tas atspoguļojās arī laukumā. Jau no pašām pirmajām minūtēm liepājnieki sāka veidot bīstamus momentus pie viesu vārtiem, taču līdz pirmajam vārtu guvumam nācās gaidīt līdz pirmā puslaika otrai pusei. Jau spēles pirmajās desmit minūtēs mājinieki izveidoja vairākus ļoti bīstamus momentus pie “Babītes/Dinamo” vārtiem un jāsaka, ka, par laimi, viesiem dažās epizodēs liepājnieku uzbrucējiem pietrūka precizitātes. Spēles 28′ minūtē pēc kārtējās stūra sitiena izspēles bumba diezgan kuriozi nonāca “Babītes/Dinamo” vārtu tīklā. Valerijs Afanasjevs iegrieza bumbu tieši vārtos, kaut arī bumba ielidoja vārtos pēc “Babīte/Dinamo” aizsarga pieskāriena, šis vārtu guvums tika ierakstīts tieši uz Afanasjeva konta. Puslaika izskaņā Artūrs Karašausks panāca 2:0. Pašā otrā puslaika sākumā Afanasjevam bija iespēja dubultot rezultātu, taču šoreiz pietrūka precizitātes, un no ļoti labas pozīcijas viņš sita garām vārtiem. Taču līdz trešajam vārtu guvumam ilgi gaidīt nevajadzēja, spēles 51′ minūtē Artūrs Karašausks nopelnīja savai komandai tiesības izpildīt 11 metru soda sitienu, kuru realizēja Dmitrijs Hmizs. “Liepāja/MOGO” futbolisti varēja gūt vēl vārtus, izveidojot pietiekami lielu momentu skaitu arī spēles turpmākajā daļā, taču ar vārtu guvumu atzīmējās Verners Apiņš, kur sita no tālās distances un liepājnieku vārtsargs Pāvels Doroševs pieļāva rupju kļūdu, ļaujot bumbai ielidot savā vārtu tīklā. Var teikt, ka tas bija vienīgais patiešām daudzmaz bīstams moments pie mājinieku vārtiem, bet jāapsveic “Babīte/Dinamo” ar pirmajiem gūtiem vārtiem “SynotTip” Virslīgas čempionātā, kaut arī pie punktiem šoreiz tikt neizdevās, bet tik un tā šis ir mazs vēsturisks moments Virslīgas jaunpienācējai.

Sestdienas otrajā spēlē “FK Ventspils” uzņēma “FK Jelgava” komandu. Viesi sāka ļoti aktīvi, un tas diezgan ātri atmaksājās. Jau spēles 7′ minūtē viesi izcīnīja tiesības izpildīt 11 metru soda sitienu, jāsaka, ka arī līdz šim viesiem jau bija padevušies daži bīstami momenti. Gļebs Kļuškins pārliecinoši realizēja “pendeli”, atklājot spēles rezultātu. Nedaudz vēlāk, spēles 16′ minūtē Mārcis Ošs panāca jau 2:0 “Jelgavas” labā. Spēles 29′ minūtē beidzot arī mājiniekiem sanāca izveidot bīstamu momentu pie pretinieku vārtiem. Ģirtam Karslonam bija lieliska iespēja samazināt rezultātu, taču bumba pēc viņa sitiena trāpīja pa vārtu pārliktni. Nedaudz vēlāk mājinieki tomēr vienus vārtus atspēlēja, Ritvars Rugins pēc centrējuma raidīja bumbu viesu vārtos. Otrajā puslaikā Ģirts Karslons neizmantoja vēl vienu lielisku iespēju gūt vārtus, netrāpot pa bumbu. Arī “Jelgavai” bija labas izredzes gūt trešos vārtus, bet lielisks vārtos bija Maksims Uvarenko. “Ventspils” futbolisti bija tuvu, lai tomēr izrautu neizšķirtu, taču vispirms tiesnesis neieraudzīja Ginta Freimaņa spēli ar roku, un vēlāk Simonas Pauļus trāpīja pa vārtu pārliktni. “Jelgava” izturēja un guva ļoti svarīgu uzvaru izbraukumā.

Svētdien Jūrmalā “FK Spartaks” tikās ar “Riga FC”, sarīkojot pirmo zaudējumu ambiciozai “Riga” komandai. Ļoti labi iesāka abas komandas, apmainoties ar bīstamiem momentiem. Jevgēnijs Kozlovs spēles 34′ izgāja viens pret vienu ar vārtsargu un atklāja rezultātu. Otrā puslaika sākumā rīdzinieki palika mazākumā, kad no laukuma tika noraidīts Kaspars Gorkšs, nopelnot otro brīdinājumu spēlē. Neskatoties uz to, ka viesi palika mazākumā, viņi spēja izveidot dažus labus momentus pie mājinieku vārtiem. Bet, protams, daudz bīstamāk uzbruka “Spartaks” futbolisti. Spēles 63′ minūtē tas pats Jevgēnijs Kozlovs dubultoja rezultātu. Abas komandas turpināja veidot labus momentus pie pretinieku vārtiem, taču rezultāts palika nemainīgs – 2:0.

Trešās kārtas noslēdzošajā spēlē “FK METTA/LU” izcīnīja savu pirmo uzvaru šajā sezonā, pārspējot “RFS” komandu. “RFS” uzsāka spēli ļoti aktīvi, izveidojot vairākus vārtu gūšanas momentus. Tieši “RFS” arī izvirzījās vadībā spēles 22′ minūtē, pateicoties Leonīda Koveļa precīzam sitienam. Bet diezgan negaidīti spēles 28′ minūtē Vladislavs Fjodorovs panāca 1:1. Viņam padevās ļoti precīzs sitiens vārtu apakšējā stūrī. Puslaika izskaņā “RFS” aizsargi nogulēja, ļaujot netraucēti, pēc stūra sitiena izspēles, Abrahamam Ašrifie raidīt bumbu vārtos. Minūti vēlāk laukuma malā pie “Mettas” rezervistu soliņa aizsākās nekārtības. “METTA/LU” galvenais treneris Andris Riherts neļāva ātri ievadīt bumbu spēlē “RFS” spēlētājam, sākās grūstīšanās, uz šo epizodi atskrēja arī “RFS” galvenais treneris Andrejs Kaļinins. Tālāk notika grūstīšanās un kaut kas līdzīgs kautiņam, pēc kā abi galvenie treneri tika izdzīti no tehniskās zonas. Otrajā puslaikā abas komandas izveidoja dažus ļoti labus momentus, vienā no tām mājiniekus glāba vārtu pārliktnis. Spēles 61′ minūtē Kirils Ševeļovs pielika punktu spēlei, gūstot trešos vārtus. Arī atlikušajā spēles daļā abas komandas varēja izcelties ar vārtu guvumu, taču rezultāts palika nemainīgs, “FK METTA/LU” izcīnīja pirmo uzvaru šajā sezonā.

Nākamajā nedēļas nogalē mūs gaida Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfināla spēles. 8.aprīlī plkst. 14:00 Ventspils 2. pamatskolas stadionā mūs gaida Kurzemes derbijs: “FK Ventspils” – “FK Liepāja/MOGO”. Tāpat 8. aprīlī plkst. 16:00 cīņā dosies pērnā gada fināla dalībnieki Jūrmalas “FK Spartaks” un “FK Jelgava”, spēle notiks Kauguru vidusskolas stadionā. 9.aprīlī RTU stadionā plkst. 14:00 “Riga FC” tiksies ar “BFC Daugavpils” komandu, savukārt 17:00 Rīgas Hanzas vidusskolas laukumā “RFS” futbolistiem būs iespēja revanšēties “FK METTA/LU” par zaudējumu “SynotTip” Virslīgas 3.kārtas spēlē.

FK Liepāja/MOGO – SK Babīte/Dinamo 3:1 (2:0)  V.Afanasjevs 28′; A.Karašausks 42′; D.Hmizs 53′ (P) – V.Apiņš 86′
FK Ventspils – FK Jelgava 1:2 (1:2) R.Rugins 32′ – G.Kļuškins 8′ (P); M.Ošs 16′
FK Spartaks Jūrmala – Riga FC 2:0 (1:0) J.Kozlovs 34′, 63′
FK METTA/LU – RFS 3:1 (2:1) V.Fjodorovs 28′; A.Ašrifie 37′; K.Ševeļovs 61′ – L.Koveļs 22′