Kas notika “TautasFutbols.LV” prombūtnes laikā? 3.daļa (Latvijas kausa izcīņa).

Šogad notiks divi Latvijas kausa izcīņas fināli, pirmajā uzvaru izcīnīja "FK Ventspils", bet kas uzvarēs oktobrī? Foto - LFF.LV

Portāls “TautasFutbols.LV” turpina rakstu sēriju – “Kas notika “TautasFutbols.LV” prombūtnes laikā”. 3.daļā. runāsim par Latvijas kausa izcīņu. Atgādinām, ka 1.daļā vēstījām par “SynotTip” Virslīgas čempionāta aktualitātēm (lasiet šeit), bet 2.daļā par “Komanda.LV” 1.Līgas čempionātu (lasiet šeit).

2017.gada 17.maijā Skonto stadionā notika Latvijas kausa izcīņas 2016./2017.gada sezonas finālspēle, kurā “FK Ventspils”, pēcspēles sitienu sērijā pārspējot “Riga FC”, septīto reizi kluba vēsturē izcīnīja Latvijas kausu. Šī bija neticami interesanta spēle, ne tikai abu komandu līdzjutējiem, bet arī neitrāliem futbola cienītājiem. Šajā finālā bija viss nepieciešamais kādam Holivudas grāvējam – drāma, emocijas, negaidīts pavērsiens, prieki un asaras. Šajā spēlē izšķīrās arī pēdējās Eirokausu vietas liktenis, “Riga FC” bija ļoti tuvu tam, lai jau šovasar startētu Eiropas Līgā, bet zaudējot finālā, pēdējo vakanto vietu ieņēma “FK Liepāja/MOGO”. Neskatoties uz to, ka 4 visi vārti tika gūti pēc 45’ minūtes, arī pirmais puslaiks nelika vilties futbola cienītājiem. Abas komandas, tuvojoties puslaika pārtraukumam, arvien biežāk apdraudēja pretinieku vārtus. Pats rezultāts tika atklāts neilgi pēc 2.puslaika sākuma, kad “FK Ventspils” izvirzījās vadībā, tomēr “Riga FC” spēja pietiekami ātri atspēlēties. Abām komandām bija lieliskas izdevības izraut uzvaru pamatlaikā, tomēr, šī spēle nebūtu tik dramatiska, ja viss beigtos pamatlaikā. Papildlaika 12’ minūtē jau rīdzinieki līksmoja un ar domām bija jau Eirokausos, bet “FK Ventspils” prata pārvirzīt spēli pēcspēles sitienu sērijā. Arī pēcspēles sitienu sērija bija ieilgusi, bet tomēr veiksmīgāki bija “FK Ventspils” futbolisti, kuri uzvarēja ar 6:5.

Runājot par jauno Latvijas kausa izcīņas 2017.gada sezonu, tad jāmin nesen ieviestas izmaiņas, kuras paredz turnīru izspēlēt viena kalendārā gada ietvaros. Šīs izmaiņas nozīmē, ka šogad tiks izspēlēti divi Latvijas kausa izcīņas turnīri, tā kā oktobrī ir gaidāms vēl viens Latvijas kausa fināls.

Ceļu uz 2017.gada Latvijas kausa finālu jau ir uzsākušās 2.Līgas komandas. Pēc 1.posma rezultātiem otrajam posmam ir kvalificējušās 6 Vidzemes reģiona komandas, 5 Kurzemes/Zemgales reģiona un 5 Rīgas čempionāta komandas, kā arī 2 Ziemeļaustrumu reģiona komandas. Jāatzīmē, ka Latgales reģiona 2.Līgas klubi šogad Latvijas kausā nepiedalījās. Vakar notika 2017.gada Latvijas kausa izcīņas 2.posma izloze, kur 18 2.Līgas klubiem klāt nāca arī “Komanda.LV” 1.Līgas komandas. Pēc izlozes rezultātiem var secināt, ka 2.posma 2.kārtā iekļūs vismaz septiņas 2.Līgas komandas, turklāt divām ir atvērts ceļš līdz pat 1/8 finālam. “Talsi/FK Laidze” jau ir iekļuvusi 2.posma 2.kārtā, jo no dalības atteicās “FK Auda”, un gaida savu pretinieku, par kuru kļūs “FB Gulbene 2005”“FK Karosta” pāra uzvarētājs, sanāk, ka kāda no šīm trim komandām 1/8 finālā tiksies ar “SK Babīte/Dinamo”. Līdzīga situācija ir vēl vienā zarā, “JFC Dobele” bez cīņas, sakarā ar “FK Tukums 2000/TSS” atteikšanos piedalīties kausa izcīņā, arī ir iekļuvusi 2.posma 2.kārtā, kur gaida “Monarhs/Flaminko”“FK Balvi” spēles iznākumu, līdz ar to, kādai no šīm 2.Līgas komandām būs tas gods 1/8 finālā tikties ar esošo Latvijas kausa ieguvēju “FK Ventspils” komandu.