Nu tad beidzot! Latvijas nacionālā izlase izcīna ilgi gaidīto uzvaru!

Latvijas nacionālā izlase ar pārliecinošu uzvaru noslēdza ne visai veiksmīgo kvalifikācijas ciklu. Priekšā mūs gaida jaunizveidotais Nāciju kauss. Foto - Mārtiņš Auziņš

“Fantastika!”, kā kliedza stadiona informators pēc kārtējiem gūtajiem vārtiem – Latvijas nacionālā futbola izlase tomēr spēja noslēgt ciklu ar uzvaru, apspēlējot Andoras izlasi ar 4:0. Ar lielu piesardzību visi mēģināja prognozēt iznākumu pirms spēles, pat spēlē pret mazo Andoru pārdrošas ticības, ka šodien uzvarēsim, nebija. Spēle iesākusies, Skonto stadions knapi pat uz pusi ir aizpildīts, toties blakus Marianam Paharam ložā sēž Rio Ferdinands, vēlāk fanu H-sektoram pievienojās izlases kapteinis Kaspars Gorkšs, kuram šī spēle bija jāizlaiž diskvalifikācijas dēļ un arī mūsējie laukumā kontrolē bumbu, un jau no pirmajām minūtēm uzsākām ofensīvu uz Andoras vārtiem. Bet tik un tā, cenšamies noķert pretinieku uz kļūdām, kaut gan šoreiz gan pretinieks, gan arī laikapstākļi un mitrais laukums ir labvēlīgi šādai taktikai. Beigās pirmais patiesām bīstamais moments uz Andoras vārtiem spēles 12’ minūte un 1:0. Gļebs Kļuškins no labās malas precīzi centrēja uz soda laukumā starp diviem centrāliem aizsargiem atradušo Dāvi Ikaunieku, kurš precīzi ar galvu pārvirzīja bumbu vārtu tīklā. Tiesa pēc gūtiem vārtiem viesu komandas 14.numuram Jordi Alaesam, kurš vispirms izmantoja mūsu aizsargu paviršību un tika līdz brīvam sitienam par Andra Vaņina sargātajiem vārtiem, bet bumbu lidoja pāri vārtiem, kā arī vēl nedaudz vēlāk mēģināja ar papēdi novirzīt bumbu vārtos, bet īsti pa bumbu trāpīt viņam neizdevās. Laikam sajūtot, ka 1:0 ir ļoti nestabils rezultāts, mūsējie atkal novirzīja spēli uz pretinieku laukuma pusi. Un jau 19’ minūtē, pateicoties aizsargu kļūdai, bumba pēc Aleksandra Solovjova centrējuma uz tālo stabu nonāca pie Valērija Šabalas, kurš panāca 2:0 Latvijas labā. Pirmajā puslaikā vēl bija dažas ļoti labas iespējas palielināt rezultātu.

Palielināt rezultātu izdevās otrajā puslaikā. Jāsaka, ka līdz gūtajiem vārtiem bija vēl ļoti labi momenti, vispirms Gļebs Kļuškins teicami izgāja no laukuma malas uz vidu un mēģināja trāpīt tālajā augšējā stūrī, bet bumba pārlidoja pāri vārtiem, arī Dāvs Ikaunieks sita no malas gar vārtiem, bet pirmais pie bumbas bija Andoras aizsargs. Spēles 55’ minūte viesu komanda viena uzbrukuma laikā saasināja spēli, nopļaujot uzreiz divus mūsu spēlētājus – Torresu un Ikaunieku. Par abiem pārkāpumiem spēles galvenais tiesnesis “apbalvoja” Andoras kapteini Limu un citu aizsargu Garsiju ar dzeltenām kartītēm. Bet niknums bija redzams viesu komandas acīs, jo pēc tam bija vairākas šādas saķeršanas laukumā. Spēles 60’ minūtē pēc Kaspara Dubras piespēles Šabala guva savus otros vārtus šajā spēle, panākot 3:0. Trīs minūtes vēlāk arī Igors Tarasovs diezgan kuriozā veidā pielika punktu šai spēlei – 4:0. Tuvojoties beigām, bumba vienu reizi ielidoja Andra Vaņina sargātajos vārtos, taču tika fiksēta aizmugure un vārtu guvums netika ieskaitīts. Pirmā uzvara Skonto stadionā kvalifikācijas ciklā kopš 2013.gada. Un noteikti pēc šādas pārliecinošas uzvaras var droši teikt, ka Aleksandrs Starkovs paliks galvenā trenera amatā arī uz nākamajā rudenī gaidāmo Nācijas kausu.