Latvija – Andora. Pirms spēles.

Vai Kaspars Gorkšs ir aizvadījis savu pēdējo oficiālo spēli valstsvienības kreklā Fēru salās? Foto - Mārtiņš Auziņš
Vai Kaspars Gorkšs ir aizvadījis savu pēdējo oficiālo spēli valstsvienības kreklā Fēru salās? Foto - Mārtiņš Auziņš

Esam nonākuši līdz kārtējā kvalifikācijas cikla pēdējai spēlei. Atcerēsimies pēdējo lielturnīru kvalifikācijas ciklu pēdējās spēles.
2011.gada 11.oktobris – izbraukumā zaudējam spēcīgai Horvātijas izlasei ar 0:2 un ar 11 punktiem paliekam EURO 2012 kvalifikācijas F grupas 4.vietā.
2014.gada Pasaules čempionāta kvalifikācija – 2013.gada 15.oktobrī Skonto stadionā nospēlējām neizšķirti 2:2 ar Slovākijas izlasi. Beigās ar 8 punktiem paliekam G grupas 5.vietā.
2015.gada 13.oktobris – savu līdzjutēju priekšā zaudējam Kazahstānas izlasei ar 0:1 un ar 5 punktiem paliekam 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra A grupas pēdējā vietā.
Pēdējā reize, kad ciklu noslēdzām ar uzvaru, bija 2010.gada Pasaules čempionāta kvalifikācija, kad 2009.gada 14.oktobrī Rīgā ar 3:2 pārspējām Moldovas izlasi, kas interesanti, tad tieši to kvalifikācijas ciklu izdevās gan iesākt, gan arī noslēgt ar uzvarām pār Moldovu. Toreiz ar 17 punktiem palikām trešajā vietā, atpaliekot no otrajā vietā palikušo Grieķijas izlases par nieka trīs punktiem.
Vai mums izdosies noslēgt šo kvalifikācijas ciklu ar uzvaru? Jāsāk ar to, ka šajā kvalifikācijas ciklā neesam izcīnījuši nevienu punktu spēlējot mājās, turklāt arī nespējām gūt vārtus Skonto stadiona zālienā. Vienīgie vārti tika gūti pārbaudes spēlē pret Igaunijas izlasi. Pēdējo reizi, kad izdevās gūt vārtus Rīgā kvalifikācijas cikla ietvaros bija 2015.gada 6.septembrī, kad tika zaudēts Čehijas valstsvienībai ar 1:2. Par pēdējo izcīnīto uzvaru nemaz negribas runāt – tas notika vēl pirms diviem gadiem, 2013.gada septembrī (tika pārspēta Lietuvas izlase ar 2:1).

Šodien ir lieliska iespēja daudz ko mainīt šajā sakarā. Līdz šim ar Andoru tikāmies četras reizes, visās četrās spēlēs tika izcīnītas uzvaras ar kopējo vārtu attiecību 10:1. Jau ir skaidrs, ka izmaiņas sastāvā, salīdzinot ar spēli Fēru salās, noteikti būs, jo Kaspars Gorkšs, nopelnot kārtējo brīdinājumu Torshavnā, ir spiests šo spēli izlaist. Tāpat liels jautājums, par taktisko shēmu. Vai Aleksandrs Starkovs arī šoreiz pieturēsies pie shēmas ar pieciem aizsargiem? Gan Aleksejs Višņakovs, gan arī Aleksandrs Starkovs pirmsspēles preses konferencē ir uzsvēruši, cik svarīgi ir uzvarēt šodien. Cits jautājums, cik ļoti līdzjutēji tam tic. Pārdodot biļešu komplektus uz valstsvienības mājas spēlēm, visi, galvenokārt, pirka šos komplektus dēļ iespējas ieraudzīt klātienē Eiropas čempionus – portugāļus. Tāpat arī spēle ar Šveici varēja izraisīt interesi, taču jautājums ir atklāts, cik daudz skatītāju šodien atnāks uz Skonto stadionu atbalstīt izlasi spēlē pret mazo Andoru? Arī mūžīgs jautājums par vēlo spēles sākumu (spēles sākums 21:45) var ietekmēt mazo apmeklējumu. Lai vai kā, jācer, ka šīs pieņēmums nepiepildīsies un līdzjutēji kuplā skaitā izveidos svētkus Skonto stadionā un mūsu futbolisti iepriecinās ar skaistu sniegumu, gūtiem vārtiem un arī uzvaru.

Comments

comments