Kas notika “TautasFutbols.LV” prombūtnes laikā? 2.daļa (“Komanda.LV” 1.Līga).

2016.gada 2.Līgas čempioni "Grobiņas SC" negaidīti pārliecinoši iesāka "Komanda.LV" 1.Līgas čempionātu. FOTO - REKURZEME.LV (Uldis Dobelis)
2016.gada 2.Līgas čempioni "Grobiņas SC" negaidīti pārliecinoši iesāka "Komanda.LV" 1.Līgas čempionātu. FOTO - REKURZEME.LV (Uldis Dobelis)

Portāls “TautasFutbols.LV” turpina iedziļināties pēdējā mēneša notikumos un klāt it mūsu nelielās rakstu sērijas – “Kas notika “TautasFutbols.LV” prombūtnes laikā” – 2.daļa. Šī rakstu sērija ir sadalīta 9 rakstos. Vakar vakarā iznāca pirmā daļa, kurā stāstījām par “SynotTip” Virslīgas čempionātu (lasiet šeit), bet šodien turpināsim ar “Komanda.LV” 1.Līgas čempionāta apskatu. Tāpat kā ar Virslīgu, arī šeit mēs nerunāsim par katru spēli atsevišķi, bet atzīmēsim interesantākos momentus, epizodes, un veiksim nelielu analīzi par aizvadīto periodu.

“Rēzekne FA/BJSS” ļoti labi iesāka 1.Līgas čempionātu, uzvarot pirmajā kārtā “RTU FC/Skonto Academy” (4:2), pēc tam “Staiceles Bebri” komandu (3:0) un “FK Jēkabpils/JSC” (3:2), bet tam sekoja bezcerīgs zaudējums “Valmiera Glass VIA” vienībai ar 0:4, bezvārtu neizšķirts Daugavpilī un zaudējumi Smiltenē 2:4 un “FK Ogre” komandai (0:2). Astotajā kārtā spēja izcīnīt punktu pret “FK Progress/AFA Olaine” izbraukumā. Jāsaka, ka “Rēzeknes FA/BJSS” komandai jāpieliek pūles, lai šogad viņi spētu cīnīties kaut vai par vietu labākajā trijniekā, jo konkurence ir ļoti liela.

“FK Auda” pēc pārliecinošas uzvaras čempionāta sākumā negaidīti zaudēja “Grobiņas SC” vienībai, kura pašlaik ir lielākais šīs sezonas atklājums, bet pēc tam uzvarēja divās spēlēs pēc kārtas: “FK Smiltene/BJSS” (2:1), “JDFS Alberts” (4:1). Tam visam sekoja neizšķirts 1:1 Tukumā, zaudējums pret “RTU FC/Skonto Academy” (2:4) un “FK Jēkabpils/JSC” (1:2). Pirms spēles ar “Jēkabpils” komandu, tika pārliecinoši pārspēta “FK Staiceles Bebri” komanda, uzvarot Staicelē ar 6:2. Šāds sniegums atstūma “FK Auda” komandu uz sesto vietu, kaut arī līdz trešajai vietai ir tikai viens punkts, bet līdz otrajai jau 5 punkti, kamēr līdz pirmajai veseli 7 punkti.

“Valmiera Glass VIA” nepārprotami ir viena no pretendentēm uz iekļūšanu Virslīgā arī šogad, to apstiprina arī komandas rezultāti. “Valmiera Glass VIA” ir viena no tām divām komandām, kura vēl nav zaudējusi šogad, izcīnot 5 uzvaras un trīs reizes cīnoties neizšķirti. Turklāt “Valmiera” spēlē arī ļoti rezultatīvi, astoņās spēlēs tika gūti 23 vārti, kas ir labākais radītājs līgā. Tieši iepriekšējā kārtā “Valmiera Glass VIA” tikās ar otro komandu, kura joprojām iet bez zaudējumiem – “Grobiņas SC”. Arī tur spēle bija ļoti rezultatīva – 3:3, tiesa “Valmiera Glass VIA” futbolisti nespēja noturēt divu vārtu pārsvaru šajā spēlē un izlaida no rokām divus punktus un iespēju pārņemt vadību čempionātā.

Pagājušā gada Virslīgas vājākai komandai “BFC Daugavpils” arī iet grūti. Negaidīts zaudējums Smiltenē, zaudējumi tiešajiem konkurentiem “Valmiera Glass VIA” un “FK Progress/AFA Olaine” un beigās pagaidām tikai piektā vieta. Nākamās kārtas spēle pret “Grobiņas SC” tika pārcelta (tas visticamāk ir saistīts ar to, ka divi “Grobiņas SC” spēlētāji: aizsargs Krists Kristers Gulbis un uzbrucējs Deivids Dobrecovs, tika izsaukti uz Latvijas U-21 jauniešu futbola izlasi), līdz ar to nākamo spēli “BFC Daugavpils” aizvadīs tikai 17.jūnijā, kad tiksies ar citu tiešo konkurentu par vietu labākajā trijniekā – “FK Auda”.

Izskatās, ka pagājušā gada 2.Līgas čempioni “Grobiņas SC” šogad ir apņēmušies uzvarēt arī “Komanda.LV” 1.Līgas čempionātā. Kā jau bija minēts, “Grobiņas SC” kopā ar “Valmiera Glass VIA” joprojām ir bez zaudējumiem. Komandas un atsevišķu spēlētāju sniegumu atzīmēja arī Latvijas U-21 jauniešu futbola izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs, kurš izsauca uzreiz divus spēlētājus: Kristu Kristeru Gulbi un Deividu Dobrecovu. Pats galvenais jautājums ir tas, vai “Grobiņa” spēs konkurēt visa čempionāta garumā, bet noteikti jāatzīmē Dobrecova vecākā darbs galvenā trenera amatā, kurš ir iedvesmojis spēlētājus un ieviesis pārliecību viņos.

“FK Ogre” pagaidām ir lielākās sagrāves autore – čempionāta 4.kārtā ar rezultātu 9:2 tika pārspēta “FK Jēkabpils/JSC” komanda. Kopumā komanda ir spējīga izcīnīt punktus katrā spēlē, bet nav stabilitātes.

“FK Tukums 2000/TSS” pašlaik atrodas ceturtajā pozīcijā ar 14 punktiem, tikpat punktu ir arī vēl vienai no galvenajām pretendentēm uz iekļūšanu Virslīgā – “FK Progress/AFA Olaine”. 8.vietā divus punktus aiz viņiem atrodas vēl viena pretendente uz godalgām – “RTU FC/Skonto Academy”, kuri rāda ļoti nestabilu spēli. Kopumā visas trīs šīs komandas savā ziņā ir spējīgas uzvarēt katrā spēlē. Vispārliecinošāko rezultātu no viņām rāda “Progress/AFA Olaine”, kuri savus tiešos konkurentus spēja pārspēt, bet negaidīti tika zaudēti punkti pret turnīra tabulas apakšgalā esošo “Jēkabpils” komandu.

Ja mēs skatāmies uz tabulas apakšdaļu, tad “FK Smiltene/BJSS” mēdz pārsteigt ar rezultātiem, un, iespējams, varētu vēl pietuvoties līderiem, kamēr “JDFS Alberts”, “FK Jēkabpils”, “FK Staiceles Bebri” un “Preiļu BJSS” visticamāk cīnīsies par pēdējām pozīcijām, kaut arī šīs komandas ir stipri pāragri norakstīt.

Kā jau minējām, sakarā ar pārcelto spēli, 9.kārtu izlaiž “Grobiņas SC” un “BFC Daugavpils”. Par kārtas centrālo spēli portāls “TautasFutbols.LV” atzīmēs “Valmiera Glass VIA” un “FK Auda” maču, noteikti interesanta būs spēle Ogrē, kur “FK Ogre” uzņems “FK Progress/AFA Olaine” vienību. Rēzeknē ciemosies “Preiļu BJSS”, bet uz Staiceli brauks “Tukums 2000/TSS”. “FK Jēkabpils/JSC” uzņems “JDFS Alberts” futbolistus, kamēr vienīgā spēlē Rīgā “RTU FC/Skonto Academy” spēkosies ar “FK Smiltene/BJSS”.

Latvijas Futbola Federācijas YouTube kanālā ir iespēja aplūkot visu kārtu visu spēļu vārtu guvumus.

Komanda S U N Z Vārti +/- P
1

Grobiņas SC 8 6 2 0 18:7 +11 20
2

VALMIERA GLASS VIA 8 5 3 0 23:8 +15 18
3

FK Progress/AFA Olaine 8 4 2 2 13:7 +6 14
4

FK Tukums 2000/TSS 8 4 2 2 14:10 +4 14
5

BFC Daugavpils 8 4 1 3 17:5 +12 13
6

FK Auda 8 4 1 3 20:14 +6 13
7

FK Ogre 8 3 3 2 16:14 +2 12
8

RTU FC/Skonto Academy 8 4 0 4 17:13 +4 12
9

Rēzeknes FA/BJSS 8 3 2 3 13:15 -2 11
10

FK Smiltene/BJSS 8 3 1 4 11:18 -7 10
11

JDFS Alberts 8 2 2 4 8:12 -4 8
12

FK Jēkabpils/JSC 8 2 0 6 13:29 -16 6
13

FK Staiceles Bebri 8 1 1 6 6:19 -13 4
14

Preiļu BJSS 8 1 0 7 9:27 -18 3

Izmantotie resursi:
“Latvijas Futbola federācija”
Rekuzeme.lv

Comments

comments